Závěrečné kolo Stimax cupu – Chomutov 30.9.2023

1 října, 2023
20230930_155624

Závěrečné kolo Stimax cupu – Chomutov 30.9.2023

Seriál Stimax cup je náš oblíbený závod a v Chomutově se běželo poslední kolo. Čekalo nás tak i závěrečné hodnocení celého letošního ročníku. Musím předem pochválit a poděkovat všem pořadatelům, tyto závody jsou úžasné svou parádní atmosférou a dokonalou organizací. Děkujeme děkujeme děkujeme.

Celou sezónu na sobě naši borci makali a postupně zlepšovali svá maxima . Nejúspěšnějsí závodnicí letošní sezóny se za Srbice stala Ema Nejedlá, která stála v každém kole na bedně. Jsme na ní pyšní, stejně tak jako na všechny ostatní závodníky, neskutečně makali .

A si vedli naši závodníci v tomto kole i celkově?

Zuzi Spálová Zuzka na sobě neuvěřitelně zamakala v trénincích a na závodní dráze to bylo pořádně znát. Hned prvním pokusem si zaběhla úžasný osobák 15,86 s, se kterým se umístila na krásném 7. místě. I v celkových výsledcích se umístila v TOP TEN na krásném 7. místě. Gratulujeme.

Jovča Savi´c Jovča se s kategorií mladších žáků letos loučí. Zaběhla si pěkný čas 17,34 s jen kousek nad osobákem a umístila se na 11.místě. V celkových výsledcích na 12.místě. Gratulujeme.

Tonda Vohradský Tonda proběhl cílem v čase 18,25 s a umístil se na 17.místě. Celkově si vedl skvěle, zúčastnil se MČR v běhu na 60 m a ve Stimaxu se umístil v TOP TEN na 10.místě. Gratulujeme.

Matěj Vlasák – Matěj byl hvězda dne ;-), úplně zářil. Jako jediný z našich závodníků si zaběhl dokonce 2 osobáky a to pořádné. Cílem proběhl v čase 18,01 s a umístil se na 15. místě. Bylo mu líto, že se s touto kategorií už rozloučil a příští sezónu ho čeká bariéra. Celkově se umístil na 18.místě. Gratulujeme.

Ema Nejedlá Emka jede letošní sezónu na vítězné vlně. A ani na posledním kole tomu nebylo jinak. Ve druhém pokusu proběhla cílem v čase 12,62 s jen kousíček nad osobákem a umístila se na paráním 3.místě. Celkově to bylo ještě o stupeň lepší a brala skvělé 2.místo. Gratulujeme.

Antonie Mauleová  Tonča se letos obrovsky posunula a po zlomenině nohy se postupně dokázala dostat do závodní elity. Ve druhém pokuse doběhla do cíle v úžasném čase 12,26 s – bohužel následoval červený praporek a diskvalifikace za nezapojený rozdělovač. Celkově se umístila umístila v TOP TEN na 8.místě. Gratulujeme.

Milan Zyka Milanovi dnes všechno pěkně klaplo. Ve druhém pokuse proběhl cílem v čase 14,82 s jen kousek nad osobákem a umístil se na pěkném 21.místě. Celkově se umístil na 17.místě. Gratulujeme.

Vítek Spála Vítek se vrátil do závodní sezóny po zlomenině nohy a po vynechaném závodě v Děčíne se zkusil zapojit do posledního kola Stimaxu . A udělal dobře. Cílem proběhl v pěkném čase 17,12 s a umístil se na 47.místě. Celkově si vedl ještě lépe a umístil se na 29.místě. Gratulujeme.

Tobiáš Kanta Tobina na sobě ke konci sezony pořádně zamakal na spojích a překážkách a je to znát. Oba pokusy si zaběhl pěknou třináctku. Ve druhém pokuse proběhl cílem v čase 13,38 s a umístil se na krásném 9. místě. Celkově si vedl super a umístil se v TOP TEN na 6. místě. Gratulujeme.

Martin Chládok Martin před posledním závodem přišel na tréninky s tím, že chce změnit styl přeskoku bariéry a teda byl to skvělý krok. Ve druhém pokuse proběhl cílem v čase 16,88 s jen kousek nad osobákem. Umístil se na 43 . místě a celkově na 31.místě. Gratulujeme.

Míra Fidrich Míra si v letošní sezóně prošel neuvěřitelným zlepšením a byla radost jeho výkony sledovat. Bohužel dnes nepřálo štěstí, ale oba pokusy proběhl parádně a byla radost koukat na jeho přeskok bariéry, fámózní cvatknutí rozdělovačů a napálený doběh. Bohužel mezitím vším stála v cestě kladina, která ho při obou pokusech poslala dolů. Celkově se Míra umístil v TOP TEN na úžasném 5.místě. Gratulujeme.

František Maule Fáňa jel na poslední kolo jako maskot týmu, po té co se ještě po operaci nevrátil do kondice. Celý den pomáhal a podporoval ostatní závodníky. Celkově se umístil na 25.místě. Gratulujeme.

Ondra Kubiš MUŽI 17-100 Ondra na sobě letos neuvěřitelně zamakal a během prázdnin se rozhodl znovu vrátit do sprinterských závodů, tentokrát na 100 m a velkou bariéru a kladinu. První pokus měl úžasně rozjetý a byla to taková rychlost, že ho při zakopnutí o hadici katapultovala do letecké pozice. Druhý pokus pak šel trochu opatrněji i tak ale proběhl cílem v čase 21,57 s jen kousek nad osobákem. Umístil se na 24.místě. Gratulujeme.

Martin Kejval MUŽI 17-100 Martin proběhl v prvním pokusu cílem v čase 21,27 s a umístil se na 23.místě . Celkově se umístil na parádním 15. místě. Gratulujeme.

Byla to úžasná Stimax sezóna a už se těšíme na další. Tam budou naše závodníky čekat velké změny. Ema, Tobiáš a Tonča přestupují ze starších žáků do kategorie dorostenců, kde je už čeká dráha dlouhá 100, dlouhá kladina a Tobinu i větší bariéra. Další velké přestupy máme z kategorie mladších, kde nám Jovča, Tonda a Matěj přechází do starších. Na všechny čekají rotkové hadice, tretry a na kluky bariéra místo břevna. Tak máme co trénovat.

Gratulujeme všem našim závodníkům.

Kája a Lenka Hasiči Srbice

Chcete náš příspěvek sdílet?