ZLATÝ DEN PRO SRBICE!!!-REKORD!! V HOSTOMICÍCH

19 září, 2020
Hostomice

MEMORIÁL MANŽELŮ FELEROVÝCH V HOSTOMICÍCH V SOBOTU 19.9.2020 

Na závod do Hostomic nás umluvil tým starších žáků, který si chtěl opravit reputaci z posledního závodu ve Štrbicích, kde jim vrtule na béčku odpojila rozdělovač a tak jsme se v pátek na tréninku připravovali hned na 3 disciplíny, které nás čekali tento nabitý závodní víkend. V Hostomicích se běhají dvě disciplíny…štafeta 4x 60 m s překážkami a požární útok.  

MLADŠÍ ŽÁCI: Vyjeli na závodní sobotu ve složení: Košař – František Maule, Savice – Péťa Prchal a Kuba Maule, Béčka – Terezka Frausová, rozdělovač – Matěj Maule, pravý proud – Míra Fidrich a levý proud – Milan Zyka.  

Štafety trénovali v pátek poprvé, ale do sestavy na štafety jsme dali zkušenější závodníky převážně z řady Stimaxáků: Štafeta č.I. běžela ve složení: kladina – Milan Zyka, břevno – Péťa Prchal, hasičák – Terezka Frausová a hadice – Fáňa Maule. Štafeta č. II. běžela ve složení: kladila – Milan Zyka, břevno – Míra Fidrich, hasičák – Matěj Maule a hadice – Fáňa Maule. 

První štafeta našeho týmu dala krásný zajišťovací čas 1:02:49s, po prvních kolech šla na start naše dvojka a ta v tu chvíli jako první překonala hranici jedné minuty a doběhla ve skvělém čase 57:06s. Po štafetách jsme se ocitli na skvělém 1. místě časem II. štafety, ale ani ta první by nezůstala pozadu, protože její čas by jinak stačil také na bednu. 

Stav po štafetách MLADŠÍ ŽÁCI:
1. SDH SRBICE            57:06s
2. SDH MODLANY        59:70s
3. SDH HOSTOMICE  1:06:37
4. SDH DUCHCOV     1:07:21
5. SDH KOŠŤ.STŘ.    1:10:05
6. SDH ČERNICE       1:16:14 

Po odběhnutí všech štafet přišli na řadu požární útoky. Naši mladší žáci šli na start jako první. Tahle sestava se teprve ladí, ale dokáží již na tréninku zvládnout i časy pod 20 vteřin. Závod jim klapl parádně a druhý terč srazili v pěkném čase 19,51s. Potom už jen s napětím čekali, kolik týmů jejich čas překoná a jaké umístění je bude po součtu pořadí obou disciplín. 

Stav v požárním útoku MLADŠÍ ŽÁCI:
1. SDH SRBICE           19:51s
2. SDH  HOSTOMICE     20:20s
3. SDH MODLANY          23:07s
4. SDH DUCHCOV          24:78s
5. SDH ČERNICE            28:95s
6. SDH KOŠŤ.STŘEL.     1:08:39  

Nakonec se, ale žádnému týmu čas našich mladších žáků nepodařilo překonat a tak brali i z útoků skvělé 1. místo. Celkově tak tyhle závody překonali sami sebe a ukázali jaké nadějné závodníky v nich máme. GRATULUJEME K VYNIKAJÍCÍMU CELKOVÉMU 1. MÍSTU.   

CELKOVÉ VÝSLEDKY MLADŠÍ ŽÁCI
1. SDH SRBICE   
2. SDH HOSTOMICE
3. SDH MODLANY
4. SDH DUCHCOV
5. SDH ČERNICE
6. SDH KOŠŤANY A STŘELNÁ 

STARŠÍ ŽÁCI SRBICE

Na závody vyrazlili v tradiční sestavě: košař – Ondra Kubiš, savec-Honza Reihs, mašina – Martin Kejval, béčka – Tonička Mauleová, rozdělovač – Jindra Srb, levý proud – Ondra Kanta a pravý proud Tobiáš Kanta. Do štafety pak s námi jela i Emka Nejedlá.  

Štafety také už leta neběhali a někteří nikdy a tak jsme se v pátek na tréninku zaměřili i na tuto disciplínu a vybrali závodníky na jednotlivé úseky. I.štafeta: kladina – Jindra Srb, břevno – Ema Nejedlá, hasičák – Honza Reihs, hadice – Tobiáš Kanta a II. štafeta: kladina – Ondra Kanta, břevno  – Tonička Mauleová, hasičák – Ondra Kubiš a hadice – Martin Kejval. Na start štafet šli  naši závodníci jako 4. v pořadí. I. štafeta zaběhla skvělý zajišťovací čas 49:22, kterým se zařadila na průběžné druhé místo za tým Lhenic. V dalším kole nastoupila naše II. štafeta…předvedli se co v nich je a zaběhli skvělý čas 47:24s. Po štafetách jsme tak byli na 2.místě. A pokud chtěli naši borci vyhrát museli by zvítězit v královské disciplíně – požárním útoku.  

STAV PO ŠTAFETÁCH STARŠÍ ŽÁCI
1. SDH LHENICE          44:41s
2. SDH SRBICE          47:24s
3. SDH HOSTOMICE     53:03s
4. SDH MODLANY        54: 04s
5. SDH ČERNICE        1:01:60  
6. SDH KOŠŤ.STŘ.     1:08:61 

Před startem útoku si naše parta vůbec nepřipouštěla jinou možnost než vítězství. A jak řekl Tobík : dáme čtrnáctku !!!!!! ROZKAZ ZNĚL JASNĚ !!!! :-)Naši starší žáci předvedli provedení požárního útoku bez jediné chybičky, bez jediného zaváhaní. Šli do toho naplno a vymáčli ze sebe jen to nejlepší.  Útok byl parádní ukázkou souhry celé party. Kája se hned běžel podívat na časomíru a …………….začal křičel radostí. Času který nám řekl jsme ani nemohli uvěřit.  Do této doby byl osobní rekord této party 17.90s a ten teda pokořili parádně.  NOVÝ OSOBÁK MÁ HODNOTU 14.30s. Lepší čas nikdy nezaběhla ani žádná naše srbická parta starších žáků v minulosti. V tu chvíli už bylo jasné, že i STARŠÍ ŽÁCI SRBICE BEROU Z TĚCHTO ZÁVODŮ 1. MÍSTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsme na Vás moooooooc pyšní. To co jste předvedli byl neskutečně krásný sportovní zážitek a těšíme se na další podobné výkony.   

STAV POŽÁRNÍHO ÚTOKU STARŠÍ ŽÁCI
1. SDH SRBICE        14:30s
2. SDH LHENICE         
3.
4.
5. 
6.  

CELKOVÉ VÝSLEDKY ZÁVODŮ
1. MÍSTO – SDH SRBICE
2. MÍSTO  – SDH LHENICE
3. MÍSTO – SDH HOSTOMICE
4. MÍSTO – SDH MODLANY
5. MÍSTO – SDH KOŠŤANY A STŘELNÁ
6. MÍSTO – ČERNICE

——————————————————————————————————————–

HASIČATA SRBICE

TAKOVOU RADOST, ŠTĚSTÍ A NADŠENÍ VŠECH JSME UŽ DLOUHO NEZAŽILI. Dnešní den byl parádní. Celý závodní den se nesl v poklidné přátelské atmosféře a výsledky našich týmů ty pocity ještě umocnily. Jsme na Vás všechny neskutečně pyšní . GRATULUJEME a těšíme se na zítřek na Lhenický dvojboj. 

Kája a Lenka Hasiči SRBICE

https://sdhsrbice1.rajce.idnes.cz/Zavody_v_Hostomicich_19.9.2020_zlato_pro_SRBICE/

Autor: Honza Reihs – starší žák

Chcete náš příspěvek sdílet?